Darmowa dostawa
biżuteria-miedziana

Bransoletki Miedziane działanie i właściwości

Miedź przyswajana jest nie tylko z produktów spożywczych, ale również przenika przez skórę. Dlatego noszenie miedzianej bransoletki może przynieść liczne korzyści dla naszego organizmu. Bransoletki miedziane mają właściwości, które pomagają w likwidowaniu stanów zapalnych oraz wspierają leczenie bólów stawów, jednocześnie przynosząc ulgę w przypadku dolegliwości reumatycznych. Dodatkowo przyspieszają metabolizm glukozy i cholesterolu, co pozwala zyskać więcej energii. Miedź może także niszczyć grzyby, bakterie i wirusy oraz łagodzić procesy zapalne. Wspomaga również produkcję kolagenu i elastyny, wzmacniając tym samym tkanki i kości.

Miedziana bransoletka na której ręce?

Miedzianą bransoletkę z sygnowanymi magnesami ENERGETIX, w przypadku problemów z ciśnieniem według opinii Dr. N. med. Jelisavety Kunosic, przy niskimi ciśnieniu nosimy na lewej ręce, a przy wysokim ciśnieniu na prawej ręce. Jeżeli nie mamy problemów z ciśnieniem, bransoletkę z miedzi nosimy według własnych upodobań.

Czy dodatek miedzi w bransoletkach wystarczy?

Dodatek miedzi zastosowany w naszej biżuterii miedzianej jak najbardziej wystarczy, gdyż mówimy tutaj o śladowych ilościach, które organizm sobie pobierze, to znaczy w takich ilościach, jakie aktualnie potrzebuje. Więc nie ma znaczenia czy będziemy nosić bransoletkę w całości wykonaną z miedzi, czy też z jej dodatkiem, nasz organizm i tak nie przyjmuje pierwiastków miedzi, więcej niż zachodzi taka potrzeba. Należy jednak zwrócić uwagę, że najbardziej istotnym działaniem w naszych bransoletkach miedzianych są sygnowane magnesy neodymowe ENERGETIX, gdyż to one odgrywają kluczowe właściwości zdrowotne podczas noszenia bransoletki z miedzią.

Dlaczego bransoletka miedziana brudzi podczas noszenia?

Bransoletki miedziane brudzą skórę z powodu utleniania się metalu, nie jest to czynnik, którego powinniśmy się obawiać. Wystarczy, że przetrzemy skórę mokrą ścierką, plamy od razu znikną.

Miedziane Bransoletki przeciwskazania?

Bransoletek z miedzią, tak jak przy zwykłych bransoletkach magnetycznych nie zaleca się nosić u kobiet w ciąży, u osób z rozrusznikiem serca oraz pompą insulinową.