Darmowa dostawa

zeolit detoxamin

Co to jest zeolit medyczny?

Czym jest Zeolit?

Zeolit (zeolite) jest naturalnym minerałem, który ukształtował się w procesie zetknięcia lawy wulkanicznej z podziemnymi wodami alkalicznymi. Ma postać kryształowej siatki, której wnętrze wypełniają m.in. takie mikroelementy jak: wapń, magnez, sód, potas.
Zeolit ma szczególne właściwości uzyskane krystalizacją minerałów sylikatowych, podczas których tworzą się liczne wolne przestrzenie (mikropory) w strukturze siatki kryształów.
Dzięki swojej strukturze, jak i właściwościom fizykochemicznym, zeolit ma ogromną siłę adsorpcji metali ciężkich, toksyn, radionuklidów i wolnych rodników. Zeolit znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, między innymi w kosmetologii i medycynie.

Czym się wyróżnia zeolit medyczny?

Zeolit medyczny to naturalny produkt, który znalazł zastosowanie w medycynie i został zarejestrowany jako wyrób medyczny. Przeprowadzone badania potwierdzają jego skuteczność we wspomaganiu leczenia różnych chorób oraz detoksykacji organizmu.
Zeolit medyczny został zarejestrowany jako wyrób medyczny oraz spełnia europejskie normy, które zapewniają bezpieczeństwo i jakość produktu, dzięki czemu możemy go nazwać zeolitem medycznym. Z tego powodu, jeśli szukasz zeolitu do celów medycznych, zaleca się wybór zeolitu medycznego, który jest w pełni przetestowany i potwierdzony jako bezpieczny i skuteczny.

Jednakże, nie wszystkie zeolity są takie same. Na rynku dostępne są liczne produkty o różnym składzie i zastosowaniu. Niestety, nie zawsze wszystkie spełniają oczekiwane standardy jakości. Ważne jest, aby upewnić się, że wybrany produkt jest zarejestrowany jako wyrób medyczny i posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.

Jedynie zeolit zarejestrowany jako wyrób medyczny może być sprzedawany jako produkt do stosowania wewnętrznego przez ludzi. Dlatego też na większości produktów nie znajdziemy informacji o stosowaniu. Wybierając zeolit, który został zarejestrowany jako wyrób medyczny, możemy być pewni, że spełnia odpowiednie normy i jest wolny od metali ciężkich. Jest to bardzo istotne w przypadku zeolitu, ponieważ posiada on właściwości do wiązania metali ciężkich.

Zeolit medyczny Detoxamin właściwości

 • korzystnie wpływa na środowisko jelitowe
 • wzmacnia oraz odbudowuje barierę ściany jelita i wątrobe
 • wspiera układ odpornościowy
 • odkwasza organizm
 • wiąże i usuwa metale ciężkie

Zeolit medyczny PMA Wyjaśnienie fizycznego sposobu działania

Zeolit PMA można najlepiej zrozumieć jako zwykłą nanoporowatą gąbkę, której kanaliki są w pełni wypełnione dodatnio naładowanymi minerałami i pierwiastkami śladowymi.

W przewodzie pokarmowym, zeolit PMA selektywnie wiąże szkodliwe substancje takie jak ołów, kadm, chrom, nikiel, arsen i jony amonowe. W trakcie tego procesu, korzystne dla naszego zdrowia minerały i pierwiastki śladowe zawarte w zeolicie są uwalniane do organizmu.

Po zakończeniu wymiany jonowej, obciążony zanieczyszczeniami zeolit PMA jest całkowicie wydalany z kałem.

Dlaczego DETOX zeolitem-PMA?

 • Według WHO, 25% wszystkich chorób i zgonów w UE wynika z narażenia na zanieczyszczenia środowiska. (Zestawienie informacyjne WHO 2015)
 • Zeolit medyczny Detoxamin wiąże metale ciężkie* w przewodzie pokarmowym, zanim jeszcze przedostaną się do organizmu przez ścianę jelita i zagrożą zdrowiu.
 • W tym samym czasie do organizmu uwalniane są śladowe ilości ważnych minerałów, takich jak magnez, wapń, sód i potas.

Zeolit medyczny Detoxamin z technologią PMA

Detoxamin (nazwa własna) to czysty Zeolit klinoptylolit. Wyróżnia go spośród innych zeolitów na rynku, zastosowanie technologii PMA, polegającej na kruszeniu cząstek klinoptylolitu pod wpływem wysokiej energii kinetycznej, co prowadzi do modyfikacji sieci krystalicznej oraz zwiększenia ładunku powierzchniowego.
Dzięki temu następuje optymalizacja właściwości biofizycznych surowca, co przekłada się na wysoką jakość i skuteczność produktu.

zeolit pma detoxamin działanie

Badania kliniczne potwierdzają działanie Detoxamin -Zeolitu PMA jako skutecznego narzędzia w detoksykacji organizmu. (usuwaniu metali ciężkich*)

Identyfikatory do publikacji naukowych (Dotyczy zeolitu medycznego PMA Detoxamin):

 • PMID: 33930939
 • PMID: 32414185
 • PMID: 35712111
 • PMID: 35833103

Zeolit jak stosować | dawkowanie?

Zeolit medyczny dostępny jest w postaci proszku lub kapsułek. Zeolit w postaci proszku zażywa się w ilości 2-3 płaskich miarek dziennie do posiłku, wymieszanych dokładnie w szklance wody (min. 100 ml).

Zeolit w postaci kapsułek zażywa się w ilości 3 kapsułek do posiłku 2-3 razy dziennie, popijając szklanką wody (min. 100 ml).

Należy przyjmować przez minimum 12 tygodni lub do ustąpienia objawów.
Podczas stosowania zeolitu warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu – około 35 ml na kilogram masy ciała dziennie.

Należy zwrócić uwagę, że zeolit powinno się zażywać w odstępie 2 godzin od przyjmowania innych leków czy suplementów.

Zalecenia dotyczące dawkowania są wyznaczone przez producenta wyrobu.

Skutki uboczne zeolitu?

Zeolit detoxamin może potęgować aktywność immunologiczną organizmu. Z braku dostępnych danych, nie zalecamy stosowania tego preparatu przez osoby, które nie ukończyły 18 lat, kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią.
Dawki dzienne nie powinny być przekraczane bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Produktu nie należy wdychać. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Po użyciu opakowanie należy szczelnie zamknąć.

Nie zaobserwowano skutków ubocznych oprócz sporadycznie występujących zaprarć.

Czy Zeolit Detoxamin wyjaławia organizm, usuwając ważne minerały?

Zeolity są minerałami o porowatej strukturze, która umożliwia wiązanie metali ciężkich i są używane w procesach detoksykacji. Są one selektywne i nie usuwają takich minerałów jak wapń czy magnez. Działają na zasadzie wymiany jonowej, zastępując metale ciężkie korzystnymi minerałami, co pomaga w utrzymaniu równowagi mineralnej w organizmie.

Ostatecznie można zatem stwierdzić, że Zeolit Detoxamin nie "wyjaławia" organizmu z ważnych minerałów. Wręcz przeciwnie, może pomóc w ich uzupełnieniu. Należy jednak pamiętać, aby stosować go zgodnie z zaleceniami na etykiecie.

Praktyczne wskazówki dla osób ze skłonnością do zaparć:

 • Zaleca się rozpoczęcie od połowy dawki w pierwszym tygodniu.
 • W przypadku zaparć: zmniejsz dawkę, zwiększ spożycie płynów i przyjmuj środki, które zwiększają ruchliwość jelit.
 • Jeżeli przyjmujesz inne leki, przyjmuj ten środek co najmniej z dwugodzinną przerwą.

Zeolit Medyczny Opinie?

Opinie o produkcie Zeolit Detoxamin, oparte na ponad 80 recenzjach zebranych przez system wiarygodnych opinii Opineo.pl.

Gdzie można kupić zeolit medyczny Detoxamin?

Sprawdź, gdzie możesz zakupić zeolit Detoxamin. Porównaj oferty i wybierz sklep, który jest dla Ciebie najbardziej korzystny. Zapoznaj się z opiniami innych użytkowników. Kliknij poniżej, aby sprawdzić dostępność produktu.

Kryteria jakości DETOXAMIN

Produkcja w Austrii

ponad 20 lat badań

Certyfikowany wyrób medyczny

Optymalizacja działania

100% czysty naturalny produkt

Niezależne badania naukowe

Opatentowana technologia PMA

Najwyższa jakość minerału

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.